dogrudan satış nedir?

Doğrudan Satış Nedir ?

Doğrudan Satış, mal ve hizmetlerinin, genellikle tüketicilerin kendi evlerinde veya başkalarının evlerinde, veya sabit perakende satış yerlerinin dışında başka yerlerde, tüketicilerle yüz yüze gelerek doğrudan pazarlanmasıdır. 

Doğrudan Satış genellikle doğrudan satıcı adı verilen satıcıların ürün ve hizmetleri bir açıklama veya  bir uygulamalı tanıtımla (demonstrasyonla) satması şeklinde gerçekleşir.

Doğrudan Satış İşinin boyutu her yıl büyümektedir. 2005 yılında dünya çapında 100 milyar A.B.D. $ yakın bir yıllık ciro gerçekleştirilmiştir.

DOĞRUDAN SATIŞ SİSTEMİ'ne dayalı menejerlik sistemi ile yükselmenizi yükselirken kazanmanızı sağlayan mükemmel işleyen bir sistemdir.Doğrudan satış sistemi dünyada önemi her geçen gün artan , parakende dağılım sistemlerine altarnetif bir satış kanalıdır.Bu sistemde ürünler son tüketiciye direkt olarak satış temsilcileri kanalı ile ulaştırılır.Tüketici herhangi bir mağazaya gitmeden evinde veya bir başka noktada ürünleri satın alabilir.Ürün hakkında tüm detayları öğrenir ,  kendisine üürün denettirilir.Bir sorun ile karşılaşıldığında gene evinde kargo ile ürünü gönderip , yenisi ile değiştirebilir.Tüketici hakları en üst seviyede korunur.Doğrudan satış sistemi ülkemizde bir dönem kötü şöhreti olan kapıdan kapıya satış ile karıştırılmamalıdır.Doğrudan satış sistemi tüketici haklarını en üst seviyede korumayı ilke edinmiş yasal dayanağı olan kurumsal şirketler tarafından yapılmaktadır.

 


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !