mikrofiber temizlik bezleri


Mikrofiber bezler polyamid ve polyester elyafın binlerce metre çekilerek inceltilmesiyle üretilir. Kullanım esnasında deterjana hiç gerek yoktur. Bu bezler diğer normal temizlik bezlerine oranla 10 kat daha fazla su çekme özelliğine sahiptir.

 

Bezler kuru kullanılırsa statik enerji prensibine göre; nemli kullanılırsa emici kılcak damar prensibine göre temizlerler. Astımlı ve allerjik bünyeli kişiler için uygunluğu testlerle kanıtlanmıştır.

 

Bezlerimizin, bağımsız test kuruluşları tarafından yapılan testlerde sadece su ile temizlikte nanosilver özelliği sayesinde 650 çeşit mikrop ve bakteriyi öldürerek %99.99 oranında ortadan kaldırdığı ve anti bakteriyel özellikli bir ortam sağladığı tesbit edilmiştir.

 

Bununla beraber cam temizliğinden en ağır fırın yağına kadar HİÇ DETERJAN KULLANMADAN sadece su ile mükemmel sonuç alabilirsiniz.

 

Bezler statik elektrik yüklü bir dokunma tekniğine sahiptir ve tozları yere ve havaya karışmadan bünyesinde toplar, akan suyun altında ise hemen bırakır, doğru kullanıldığında yıllarca ilk günkü yapısını ve özelliğini korur. Bu nedenle bu bezleyurt dışında hastane, klinik, laboratuvar ortamlarında kullanılmıştır. Küf ve bakterileri de topladığından tam hijyen sağlar.

 

KULLANIM ŞEKLİ

 

a) Bezinizi sadece duru su ile ıslatıp çok az nemli kalacak şekilde sıkarak temizliğe hazırlamalısınız.

 

b) Bezinizi iki kere ortadan ikiye katlayarak 8 adet kullanım alanı yaratıp yüzeyle tam temasını sağlayarak kullanabilirsiniz.(normal bezlerdeki gibi buruşturarak kullanmayınız.)

 

MİKROFİBER BEZLERİN TEMİZLİĞİ

 

Bezi akan suyun altında sadece beyaz kalıp banyo sabunu( Tariş, Hacı Şakir, Dalan, Duru v.b) ile ovmadan, çitilemedenyıkamanız bünyesinde tuttuğu bakteri ve mikropların hemen akıp gitmesine olanak verecek ve beziniz tekrar kullanıma hazır olacaktır. Gerekli hijyen ancak akan su altında yapılırsa etkili olur. Su dolu kap içinde yıkanacak olursa bakteriler tekrar beze yapışır.

 

Bezlerin çamaşır makinesinde yıkanması tavsiye edilmez. Çok kirli bezler ise geceden sabunlu suya bırakılabilir. Bezlerinize herhangi bir deterjan ve yumuşatıcı benzeri kimyasalların değmesi kullanım ömrünü kısaltır.

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !